DZIEŃ EDUKAKCJI NARODOWEJ
Wycieczka do zabytkowego Piotrkowa Trybunalskiego
Edukacja kulturalna w atrakcyjnej formie. Młodzież klasy drugiej liceum z wychowawcą wzięła udział w organizowanej co roku w ramach edukacji regionalnej i kulturalnej wycieczce do zabytkowego Piotrkowa Trybunalskiego . Pani Róża Pawlak-Skrok przybliżyła młodzieży historię miasta oraz ciekawostki i anegdoty z nim związane. Uczestnicy wycieczki wysłuchali wykładu księdza , który oprowadził ich po cerkwi, zwiedzili zamek królewski, Starówkę i zabytkowe cmentarze. Smacznym akcentem końcowym była pizza, zjedzona w starych piwnicach miasta. Pogoda i humory dopisały.
Konkurs
Uwaga KONKURS 9 listopada odbędzie się coroczny konkurs dla recytatorów i wokalistów, podczas którego będzie można wykonać utwory o tematyce patriotycznej. Każdy uczeń otrzymał na ten temat informację na Librusie. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału. Zapisy u pań R. Pawlak-Skrok (pracownia nr 16) lub pani D. Anglart-Figas.
Dzień Chłopaka
30 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Już od rana na korytarzach szkoły można było zauważyć uśmiechnięte twarze naszych chłopców, którym koleżanki składały życzenia. Jak co roku dziewczynki z poszczególnych klas przygotowały niesamowite upominki dla swoich kolegów ! Chłopcy jak widać byli bardzo zadowoleni. W wielu klasopracowniach na uczniów czekał też słodki poczęstunek. Był czas na wspólne rozmowy, żarty czy opowiadanie kawałów. Dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze.WSZYSTKIM CHŁOPCOM TYM MAŁYM I TYM DUŻYM ŻYCZYMY RAZ JESZCZE DUŻO RADOŚCI, UŚMIECHU I SAMYCH WSPANIAŁYCH CHWIL!
Gratulacje dla Paulinki, Julki i Mai. Jesteśmy z Was dumni !!!
Nasze uczennice startowały w Mistrzostwach Polski w twardej, ringowej formule Low Kick 💪. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Kickboxingu, a udział w zawodach wzięło aż 349 zawodników z 92 klubów z całej Polski!
DZIEWCZYNY ZDOBYŁY:
🏆 Złoto - Mistrzynie Polski
- Paulina Grzegórska
- Julia Marciniak
🥉Brąz
- Maja Słomian
Początek Astronomicznej Jesieni
🍁Dzisiaj (wtorek 22 września 2020 r.) o godz. 15.31 rozpocznie się astronomiczna jesień. Za jej początek przyjmuje się moment,w którym Słońce osiąga tzw. punkt Wagi, nazywany też punktem równonocy jesiennej. Rzeczywiste zrównanie długości dnia i nocy nastąpi 25 września, czyli około 2,5 doby po tym, gdy Słońce osiągnie punkt Wagi. Tego dnia Słońce góruje w zenicie nad równikiem a w kolejnych dniach będzie coraz krócej oświetlać półkulę północną (dzień krótszy od nocy). Kalendarzowa jesień przyjdzie do nas dzień później, w środę 23 września. Zaczyna się też jesień klimatyczna, czyli czas gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi między 15 a 5 st. Celsjusza.
Pracownia przyrodniczo – ekologiczna
Utworzenie pracowni edukacyjnej pn „Pracownia przyrodniczo-ekologiczna przy Liceum Ogólnokształcącym im. Obrońców Praw Człowieka” .
W ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn „Nasze ekologiczne pracownie” w roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na utworzenie pracowni edukacyjnej.
Wartość ogólna zadania: 45 195,00 zł
Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 40 653,00 zł
Opis zakresu projektu:Celem projektu było utworzenie nowoczesnej pracowni przyrodniczo-ekologicznej, wyposażonej w sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne, dzięki którym realizacja programów ekologicznych i programów nauczania z takich przedmiotów jak biologia, chemia i przyroda będzie bardziej efektywna, ciekawsza, inspirująca. Przedmiotem projektu było więc stworzenie miejsca przyjaznego uczniom, w którym zdobywanie wiedzy kojarzyć się będzie z odkrywaniem, badaniem i samodzielnym poznawaniem świata. Pracownia będzie wykorzystywana podczas realizacji podstawy programowej na zajęciach z biologii, chemii i przyrody a także podczas zajęć dodatkowych: kół przedmiotowych, przygotowujących do konkursów i olimpiad ekologicznych w celu rozwijania zainteresowań uczniów.
Głównym założeniem wykorzystania pracowni jest nauka poprzez aktywne działania uczniów i nowoczesne metody nauczania, które poszerzą i rozwiną zainteresowania młodzieży naukami przyrodniczymi. Nasze działania mają również na celu rozbudzanie zainteresowań ekologiczno – przyrodniczych oraz świadomą działalność na rzecz ochrony środowiska w najbliższym otoczeniu. Najważniejszym naszym założeniem jest wyposażenie ucznia w niezbędną wiedzą z zakresu ekologii i zdrowego stylu życia oraz wykształcenie w młodych ludziach sposobu innego postrzegania otaczającego świata z naciskiem na potrzebę dbania o nasze środowisko. Pracownia została wyremontowana i wyposażona w nowe meble, sprzęt multimedialny i badawczy, tablicę interaktywną oraz pomoce dydaktyczne.
W realizacji zadania otrzymaliśmy wsparcie z organu prowadzącego- Gminy Zelów.
Nowy rok szkolny.
Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w ograniczonej formie 1 września 2020. Prosimy o zapoznanie się ze wstępnym harmonogramem i organizacją zajęć w tym dniu. Co do zasady, od 1 września uczniowie SP Nr 1 w Zelowie i LO w Zelowie rozpoczną edukację w szkole stacjonarnie, z zachowaniem ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN.
Konkursy ekologicze
Udział uczniów naszej szkoły w konkursach ekologicznych. Pomimo nietypowych warunków nauki - zdalnego nauczanie nasi uczniowie aktywnie brali udział w różnego typu konkursach ekologicznych i osiągali sukcesy.W gminnym konkursie „Ogród w szkle” nasze uczennice zajęły odpowiednio:Marta Pejga – I miejsceAleksandra Kowalska, Maja Chodorowicz, Aleksandra Drozdowska – II miejsceJulia Rogozińska i Agnieszka Dorobiała – III miejsceW konkursie „Upcykling czyli śmieci od nowa”Julia Rogozińska zajęła I miejsce.
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Gratulujemy!!!
Uczniowie klasy I a LO zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W tym roku ten etap miał nietypowy charakter gdyż uczniowie musieli wykonać prezentację o charakterze badawczym:
„Problem zanieczyszczenia lasów i cieków wodnych przez dzikie wysypiska okolic Zelowa” to temat prezentacji wykonanej przez uczennicę Annę Nowicką .
Uczeń Kamil Kosmala wykonał prezentację „Zagrożenia dla pszczół na terenie gminy Buczek i propozycje rozwiązania tego problemu”
Uroczystość rozdania świadectw
22 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość rozdania świadectw ukończenia Liceum Ogólnokształcącego w Zelowie. Miała ona w tym roku szkolnym zupełnie inny charakter niż zwykle. Odbyła się bowiem, w związku z pandemią, prawie z dwumiesięcznym opóźnieniem oraz w niecodziennej scenerii. Uczniowie w maseczkach oraz z zachowaniem bezpiecznej odległości odbierali świadectwa od swoich wychowawców. Nie obyło się jednak bez słów pożegnania od pani dyrektor Marzeny Malinowskiej oraz od przedstawicieli uczniów klasy III LO i II LO.
Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy sukcesów.
Archiwum Aktualności