• Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klas 1-3 SP

• "Poznaj Polskę" Góry Świętokrzyskie w jesiennej scenerii 🍂🍁

Uczniowie klas I-III mogli po raz drugi skorzystać z dofinansowania w ramach ministerialnego programu "Poznaj Polskę".

Tym razem najmłodsi z naszej szkoły wybrali się w Góry Świętokrzyskie.

Przygodę zaczęli od zwiedzania Centrum Nauki Leonardo da Vinci, gdzie zobaczyli dwie wystawy o charakterze multimedialno – mechatronicznym:

• „Człowiek – niezwykła maszyna”, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi

człowieka.

• „Człowiek – trybik w machinie przyrody”, dotycząca zagadnień ekologiczno – przyrodniczych. Podczas wizyty zdobyli ogromnie cenną wiedzę w nowoczesny sposób oraz poprzez zabawę.

🙂

•

Następnie dzieci wybrały się do Chęcin. Na miejscu zwiedzili wraz z przewodnikiem Zamek Królewski w Chęcinach, który powstał na przełomie XIII i XIV w. na wzniesieniu (360 m n.p.m.) jako warownia typu wyżynnego. Monumentalna budowla przypominająca okręt na skale to świadek huku armat podczas wojennych zawieruch, uroczystych uczt na cześć królów i królowych oraz tygodniowych jarmarków w Chęcinach.

Nie zabrakło czasu na dwudaniowy obiadek w klimatycznej restauracji DaVinci.

Kolejnym punktem wycieczki była miejscowość Huta Szklana. Gdzie całą grupa wjechała meleksami na Łysą Górę o wysokości 595 m. W trakcie wejścia zatrzymali się na platformie

widokowej na gołoborzu – największym gruzowisku skalnym w Górach Świętokrzyskich. Następnie zwiedzili Klasztor na Świętym Krzyżu. Droga powrotna z góry była również łatwa i wesoła pomimo zejścia pieszo 🙂 Całą drogę dzieci śpiewały piosenki w klimatach górskich.

To była kolejna udana wycieczka! Już niedługo naatępna w świątecznym klimacie!🙂