• Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klas 4-6

• 21 października uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zelowie udali się w Góry Świętokrzyskie. Wyjazd odbył się w ramach realizacji ministerialnego programu „Poznaj Polskę”. Najpierw odwiedziliśmy Centrum Nauki Leonardo da Vinci, gdzie zobaczyliśmy dwie wystawy o charakterze multimedialno – mechatronicznym, które w atrakcyjny i nowoczesny pokazują podstawowe układy ludzkiego ciała oraz pozwalają poznać i zmierzyć ich możliwości (np. ocenić siłę uścisku dłoni czy skoczność, określić zawartość wody w organizmie).

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Chęcinach. Ta budowla przypominająca okręt na skale była świadkiem huku armat podczas wojennych zawieruch, uroczystych uczt na cześć królów i królowych oraz tygodniowych jarmarków.

Wszystkim bardzo podobał się przejazd meleksami na Łysą Górę o wysokości 595 m, gdzie zwiedziliśmy Klasztor na Świętym Krzyżu. W trakcie zejścia zatrzymaliśmy się na platformie widokowej na gołoborzu – największym gruzowisku skalnym w Górach Świętokrzyskich.

Wróciliśmy z wycieczki zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń, bogatsi w wiedzę o zwiedzanych miejscach i oczywiście z dużą ilością pamiątek.