• Wycieczka do Krakowa i Wieliczki LO

• Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

• W dniach 23-24 maja uczniowie LO uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Krakowa i Wieliczki na którą otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach programu „Poznaj Polskę”. Pierwszy dzień wyjazdu upłynął nam na intensywnym zwiedzaniu dawnej stolicy Polski . Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Muzeum Kościuszkowskiego, a następnie wspięliśmy się na Kopiec Kościuszki, z którego przy pięknej pogodzie podziwialiśmy panoramę Krakowa i okolic. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Wawelu.Niezapomniane wrażenie wywarł na nas widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla
          Zygmunta, podobnie jak groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze na Wawelu i oczywiście Smok Wawelski. Z Wawelu wyruszyliśmy zabytkowymi ulicami Krakowa na Rynek Starego Miasta, gdzie podziwialiśmy Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza. Tutaj oczywiście był czas na zakup pamiątek. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na nocleg do hotelu w Wieliczce.
          W drugim dniu naszej wycieczki program był mniej napięty. Pierwszym punktem było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Solne labirynty, komory, kaplice , rzeźby i związane z tymi miejscami legendy zrobiły na nas naprawdę duże wrażenie. Ostatnim punktem wycieczki było poznawanie praw przyrody w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie. Kraków pożegnał nas deszczem, nasza wyprawa dobiegła końca, jednak większość z nas z pewnością tutaj wróci.