• Aktualności

  • Aktualności

            • Bezpieczne ferie zimowe

              Kilka zasad, aby ten czas był radosny i bezpieczny! 

               1. Informuj rodziców gdzie i z kim idziesz.

              2. Wracaj do domu w ustalonych z rodzicami godzinach.

              3. Nie rozmawiaj z nieznajomymi, nie przyjmuj od nich prezentów oraz nie oddalaj się z nimi.

              4. Nie zbliżaj się do obcych zwierząt.

              5. Baw się z dala od ulic, rzek, mostów i innych miejsc niebezpiecznych.

              6. Zjeżdżaj na sankach tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

              7. Najlepiej baw się pod opieką dorosłych.

              8. Dbaj o swoje zdrowie - ubieraj się stosownie do warunków atmosferycznych.

              9. Dbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze – pamiętaj o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i stosuj elementy odblaskowe.

              10. Korzystaj ze sztucznych lodowisk. Omijaj zamarznięte stawy, rzeki, jeziora.

              11. Nie doczepiaj sanek do samochodów i innych pojazdów.

              12. Nie rzucaj śnieżkami w przejeżdżające pojazdy, aby nie spowodować tragedii.

              13. Radość płynąca z zabaw podczas zimnej pory roku jest wielka. Pamiętaj o bezpiecznej zabawie z rówieśnikami.

              Telefony alarmowe, które powinieneś znać!

              STRAŻ MIEJSKA - 986

              POLICJA – 997

              STRAŻ POŻARNA – 998

              POGOTOWIE RATUNKOWE – 999

              NUMER ALARMOWY -112

              ŻYCZYMY BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU!

            • Pozdrowienia z BIAŁEJ SZKOŁY

              Uczniowie szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego pod opieką A. Łabenckiej, M. Mrowińskiego i R. Tomczyk przebywają w Białce Tatrzańskiej, gdzie doskonalą swoje narciarskie umiejętności.

              Jak widać, pogoda im sprzyja, a humory dopisują!

            • Informacja

              Szanowni Państwo,

              w zwiazku z sytuacja epidemiczną, w trosce o zdrowie Państwa i Państwa dzieci, Dni Otwarte są odwołane.

              Przypominamy, że od 10 lutego do 10 marca rozpoczyna się rekrutacja do klasy pierwszej.

              Serdecznie zapraszamy!

            • To już tydzień od jubileuszowego 30. Finału WOŚP!!!

              Wspomnień naszedł czas!

              Wielkie granie z WOŚP rozpoczęło się już w Zelowie w sobotę 29 stycznia. Przez cały weekend odbywały się Turnieje Piłkarskie Gramy z WOŚP, które zorganizowali pan Maciej Mrowiński i pan Jacek Pawełoszek. Rywalizowali ze sobą piłkarze rocznik: 2010, 2011, 2012 i 2013.Wszyscy zawodnicy zostali zwycięzcami, ponieważ w turniejach liczył się przede wszystkim cel, który im przyświecał i dobra zabawa. Turnieje przyniosły wiele emocji i obfitowały w bardzo dużą ilość bramek. Na twarzach małych piłkarzy nie zabrakło uśmiechu, każdy z nich pragnął zwycięstwa dla swojej drużyny. Orkiestrowe granie uświetniły swoją obecnością: pani Anna Łabencka wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie, pani Rozaneta Smolarek szef Sztabu w Zelowie.

              Dziękujemy Firmie Trojanka za pyszne ciasteczka dla zawodników.

              O godz. 20:00 zelowski sztab wypuścił kolorowe balony jako symbol zwieńczający 30 Jubileuszowy Finał WOŚP

            • Gminny Konkurs Recytatorski „W Nowy Rok na wesoło" organizowany przez ZSO w Zelowie rozstrzygnięty !!!

               

                          W styczniu br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Ze względu na sytuację pandemiczną  turniej przeprowadzono w nieco innej niż zwykle formule. Uczestnicy, którym przyświecało hasło „W Nowy Rok na wesoło”, musieli przygotować recytację wybranego przez siebie tekstu poetyckiego o tematyce żartobliwej i dodatkowo nagrać swoją deklamację. Nie zabrakło zatem zabawnych utworów Brzechwy, Tuwima, Kerna, Konopnickiej czy Chotomskiej. 

                          W konkursie wzięło udział 28 uczniów ze szkół naszej gminy. Recytatorzy prezentowali bardzo wysoki poziom, stąd jury miało nie lada wyzwanie, by wybrać najlepszych.

                          W kategorii uczniów klas I – III szkoły podstawowej ex aequo dwa pierwsze miejsca przyznano uczennicom: Nadii Sikorze ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie za recytację wiersza „Okulary” oraz Martynie Palusik z klasy II a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie, która wykonała utwór „Kopciuszek”.

              Kolejne dwa II miejsca zajęli ex aequo: Szymon Nowicki (wiersz „Stefek Burczymucha”) i Hanna Rudowska ( utwór „Szyja żyrafy”) – oboje ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie.

              Na trzecim miejscu uplasowali się: Katarzyna Kołodziejska (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kociszewie z recytacją utworu „Grzyby”) i Szymon Kowalczyk (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza nr 4 w Zelowie - wiersz „Koziołeczek”.

               

              Wyróżnienia w kategorii klas I – III otrzymują:

              Maja Głowacka – SP nr 4 Zelów

              Piotr Gwizdała – SP nr 1 Zelów

              Aleksandra Karbowniczak – SP nr 1 Zelów

              Kornel Kazimierczak – SP nr 4 Zelów

              Miłosz Krukiewicz – SP nr 1 Zelów

              Kinga Kryścińska – SP Kociszew

              Dawid Łukasiewicz – SP Wygiełzów

              Aleksandra Świerczyńska – SP Łobudzice

               

              W kategorii uczniów klas 4 – 8 miejsce pierwsze bezapelacyjnie zdobyła Aleksandra Kowalska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zelowie, która urzekła deklamacją wiersza „Strasna zaba”. Drugą lokatę przyznano Mai Gral - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie (wiersz „Gucio”) i Szymonowi Gwizdale – Szkoła Podstawowa nr 4 im. H. Sienkiewicza w Zelowie (utwór „Kości”).

              Miejsce III ex aequo zajęli: Zuzanna Kopala (wiersz „Słowik”) i Maksymilian Wrona („Żyrafa”) – oboje ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusz Kościuszki w Zelowie.

               

              Wyróżnieni w kategorii klas IV - VIII:

              Dominik Bachorski – SP nr 1 Zelów

              Patryk Badowski – SP Łobudzice

              Maja Włodarczyk  – SP  Wygiełzów

              Julia Mejsner – SP nr 4 Zelów

              Aniela Młynarczyk – SP nr 2 Zelów

              Natalia Sicińska – SP Łobudzice

              Julia Trębacz – SP nr 4 Zelów

              Magdalena Trojanowska – SP nr 2 Zelów

               

              Wśród licealistów bezkonkurencyjne okazały się Barbara Boruta – deklamacja wiersza „Drugie śniadanie Grzesia” i Agnieszka Dorobiała, która przedstawiła utwór „Kłamczucha”. Recytacje dziewcząt, choć utrzymane w całkiem odmiennej konwencji, zachwyciły jury.

              Wszystkim wykonawcom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.

              Dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu uczestników
              i nagranie konkursowych deklamacji.  Nagrody i dyplomy oraz nośniki pamięci z nagranymi recytacjami przekażemy do szkół już wkrótce.

            • Wyniki konkursu !!!

              W tym roku nasze miasto obchodzi swoje 65 urodziny. W 1957 roku zostały nadane prawa miejskie dla Zelowa. W naszej szkole zaplanowaliśmy szereg wydarzeń towarzyszących obchodom  jubileuszu. Jednym z  nich był  konkurs gminny pod patronatem Burmistrza Zelowa  pana Tomasza Jachymka na prezentację dotyczącą historii i rozwoju Zelowa. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu naszej gminy.  

              Miło nam przedstawić laureatów :


              W kategorii szkół  podstawowych


              I miejsce  Szymon Gwizdała – SP 4 w Zelowie

              I miejsce Oliwia Filipczak  i Zuzanna Ambroszkiewicz - SP  w Kociszewie

              II miejsce Aneta Nowicka - SP w Kociszewie



              W kategorii szkół ponadpodstawowych  

              I miejsce Aleksandra Drozdowska ZSO

              I miejsce Karol Badowski ZSO

              I miejsce Jakub Grzelak ZSP  

              Gratulujemy.

            • WOŚP

              Dziękujemy Wszystkim zelowianom za okazane wielkie💗💗💗💗💗

              ZAPRASZAMY na aukcje allegrozelowskiego SZTABU WOŚP, można tu jeszcze zlicytować kalendarzyki i kalendarze na 2022 r.💗💗💗https://allegro.pl/uzytkownik/Uzytkownik74

              Na tą chwilkę suma uzyskana z aukcji to: 7️⃣4️⃣5️⃣, 5️⃣1️⃣ 

            • Kolejna próbna matura

              Za maturzystami kolejna próbna matura, tym razem z Nową Erą. Swoje zmagania zaczęli językiem polskim już 5 stycznia. Później matematyka, język angielski i przedmioty wybrane na poziomie rozszerzonym. Oby trening czynił mistrza....

            • Ogłoszenie

              Miejsko-Gminny Klub HDK w Zelowie zaprasza 14 stycznia na pierwszą w tym roku akcję oddawania krwi.

            • WOŚP

              Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zelowie już gra z 30 Finałem WOŚP w Zelowie

              Od wczoraj w naszym sklepiku szkolnym znajduje się puszka stacjonarna i na Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć akcję czekają czerwone serduszka.

            •  BARTŁOMIEJ KACPERSKI NAGRODZONY W PLEBISCYCIE-NAJLEPSZY SPORTOWIEC

              Wśród uczniów naszej szkoły nie rzadko znajdują się utalentowani sportowcy, którzy swoimi sukcesami sławią jej imię.

              W przeprowadzonym plebiscycie w dn. 16.12.2021r. na najlepszego sportowca Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowy w Zelowie, uczeń ZSO w Zelowie, Bartłomiej Kacperski znalazł się w gronie nagrodzonych. Celem plebiscytu jest promowanie idei sportu oraz wynagrodzenie najlepszych sportowców spośród różnych dyscyplin sportowych uprawianych na terenie naszej gminy.

              W tym wyjątkowym roku, w którym pandemia tak bardzo wypłynęła na nasze życie każdy medal, sukces cieszy bardziej niż kiedykolwiek. Serdecznie gratulujemy Bartkowi i liczymy na kolejne osiągnięcia i emocje sportowe!

            • Czytamy Havla

              Uczniowie naszego liceum 19 grudnia  czytali fragmenty Opery żebraczej Vaclawa Havla w bibliotece miejskiej . Uczniowie przygotowani przez panią Pawlak-Skrok upamiętnili w ten sposób 10 rocznicę śmierci ostatniego prezydenta Czechosłowacji i pierwszego prezydenta Czech,  który w odwiedził Zelów w 2008 roku. Wybitny pisarz i myśliciel jest twórcą wielu wspaniałych dzieł. Współpracując z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Zelowie i włączając się obchody rocznicowe, przygotowaliśmy krótki występ dostępny on-line. 

               

              https://www.youtube.com/watch?v=_dVzPYMs9k8&t=2s

            • WOŚP

              Rozpoczęły się przygotowania do 30 Jubileuszowego Finału WOŚP.

              Dziś klasa 3a LO składała puszki kwestarskie👫Wielkie serducha dla Nich❤️💕💞❣️💓💟