Aktualności
Zapraszamy na wydarzenia związane z 34 Finałem WOŚP
Biała Szkoła
12.01.2026 - 16.01.2026 r
73
Świątecznie w ZSO
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali dziś magiczne JASEŁKA, które wprowadziły wszystkich w wyjątkowy klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W jednej auli, wspólnie - uczniowie szkoły podstawowej oraz licealiści - przeżywali ten szczególny czas, bo zbliżające się święta jednoczą całą szkolną społeczność. Swoją obecnością w tym wyjątkowym dniu zaszczycił nas Kamil Świtała - Burmistrz Zelowa. Na zakończenie Dyrekcja szkoły oraz Pan Burmistrz złożyli całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia radosnych, spokojnych i pełnych ciepła Świąt Bożego Narodzenia
9
Maraton Pisania Listów
Całonocny XXI Maraton Pisania Listów zakończyliśmy wynikiem 352 listów.
Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy poświęcili swój czas i pokazali, że niesprawiedliwość na świecie nie jest im obojętna. Dziękujemy za wsparcie Kamil Świtała - Burmistrz Zelowa, Pani wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej -Annie Barteckiej, a także pracownikom szkoły, absolwentom, wszystkim zainteresowanym i w szczególności naszej wspaniałej młodzieży - dzięki Wam to wydarzenie jest naszą tradycją.
Kilka słów w obronie praw człowieka uczyniło nas wszystkich bohaterami.
Dziękujemy, że byliście z nami
7
Maraton Pisania listów
Szkolna Grupa Obrońców Praw Człowieka nr 42 działająca przy ZSO w Zelowie serdecznie zaprasza na XXI MARATON PISANIA LISTÓW
Jest to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą jednym listem zmienić życie innych na lepsze, pokonać niesprawiedliwość i bronić praw człowieka.
12 grudnia (piątek) godzina 17.30 sala gimnastyczna ZSO w Zelowie.
Jesteśmy otwarci do godziny 21.30
Liczymy na Państwa obecność
NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE.
Uroczysta akademia w Liceum Ogólnokształcącym w Zelowie z okazji Święta Szkoły
Prawa człowieka to fundament społeczeństwa opartego na szacunku, równości i odpowiedzialności - wartości bliskie całej społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie. W Liceum Ogólnokształcącym im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie odbyła się uroczysta akademia, podkreślająca znaczenie edukacji opartej na poszanowaniu godności każdego człowieka. Wydarzenie uświetniła obecność Pana Kamila Świtały - Burmistrza Zelowa, Pana Sylwestra Drozdowskiego - Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zelowie, a także zaproszonych gości reprezentujących placówki oświatowe i instytucje z całego miasta. Podczas akademii wręczono stypendia i nagrody uczniom wyróżniającym się wynikami w nauce oraz sukcesami w konkursach. Wyróżniono także wolontariuszy i członków Szkolnego Klubu Amnesty International, którzy swoją pracą promują wartości humanitarne i społeczną odpowiedzialność. Przyznano również nagrody w powiatowym konkursie pod patronatem Pana Starosty Powiatu - „Nie dla hejtu, tak dla szacunku”. Temat konkursu zainspirował wielu uczniów szkół naszego powiatu, a uroczystość była doskonałą okazją do podsumowania także konkursów organizowanych w ramach innowacji „Naszą Ojczyzna” pod patronatem Pana Burmistrza Zelowa. Uczniowie liceum z niecierpliwością oczekują tych konkursów, gdyż ich tematyka budzi żywe zainteresowanie i angażuje młodzież. Pan Burmistrz Kamil Świtała osobiście wręczył nagrody laureatom. Program wydarzenia wzbogacił poruszający występ licealistów pod hasłem „NIE dla hejtu - TAK dla szacunku”, przypominający, jak ważne jest kształtowanie postaw empatii i wzajemnej życzliwości.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy społeczności liceum za przygotowanie akademii pełnej inspiracji i wartości, które kształtują lepszą przyszłość dla nas wszystkich.
18
Święto Szkoły im. Obrońców Praw Człowieka
Dziś 10.12.2025 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Święta Szkoły, które obchodzimy właśnie 10 grudnia — w rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. To dzień, który przypomina nam o szacunku, wolności, równości i godności każdego człowieka, czyli o wartościach, które staramy się pielęgnować każdego dnia.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz wspólnego odśpiewania hymnu. Następnie podsumowaliśmy szkolne konkursy patriotyczne organizowane z okazji 11 listopada. Poznaliśmy laureatów konkursów:
Piosenki patriotycznej,
Recytacji wiersza patriotycznego,
Konkursu plastycznego „Nasza Ojczyzna”,
a także konkursu z okazji Święta Szkoły oraz konkursu „Każdy inny, wszyscy równi”.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!
Dzisiejsza akademia miała również szczególny charakter dzięki obecności Szkolnej Grupy Amnesty International, działającej u nas od 2005 roku. Uczniowie przypomnieli, jak ważne jest stawanie w obronie praw człowieka oraz udział w inicjatywach takich jak Maraton Pisania Listów.
W drugiej części uroczystości skupiliśmy się na niezwykle aktualnym temacie — zjawisku hejtu. Uczniowie zaprezentowali poruszające wiersze, scenkę o cyberprzemocy oraz film przygotowany przez społeczność szkolną. Całość była ważną lekcją empatii, odpowiedzialności za słowa i szacunku wobec innych.
„Każde słowo ma wielką moc – może zranić albo dodać odwagi.”
To przesłanie wybrzmiało dziś szczególnie mocno.
Uroczystość zakończyło piękne wykonanie piosenki „Tolerancja”. Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor, Anna Łabencka, dziękując za przygotowanie uroczystości uczniom klasy 7 wraz z wychowawcą oraz uczniom klas 8 i 5 SP.
Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie i wspólne świętowanie.
Bądźmy dla siebie dobrzy — nie tylko od święta.
20
VI Zelowski Jarmark Bożonarodzeniowy
3
Informacja
Drodze Uczniowie!
Już jutro jak sami wiecie - 10 grudnia nasza szkoła obchodzi swoje święto! Przypominamy o stroju galowym
Wyniki konkursu
Rozstrzygnięto Powiatowy konkurs na Święto Szkoły, któremu patronuje Pan Starosta Powiatu Bełchatowskiego.
Miło nam poinformować, że spotkał się on z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów szkół powiatu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom.
Nagrody zostaną wręczone podczas Święta Szkoły 10.12.2025r.
1 miejsce Karolina Kmiecik Szkoła Podstawowa nr 1
1 miejsce Mikołaj Grabowski Szkoła Podstawowa w Kociszewie
2 miejsce Wiktoria Berut Szkoła Podstawowa w Wygiełzowie
2 miejsce Kaja Krystyniak Szkoła Podstawowa w Kociszewie
3 miejsce Laura Ślusarek Szkoła Podstawowa nr 4
3 miejsce Natalia Mejsner Szkoła Podstawowa nr 2
Wyróżnienia:
Antoni Berut Wygiełzów
Julia Karbowniczak Szkoła Podstawowa nr 1
Wojciech Krukiewicz Szkoła Podstawowa nr 1
Aleksandra Lasota Szkoła Podstawowa w Wygiełzowie
Zuzanna Świątek Szkoła Podstawowa nr 4
Nikodem Kaczmarek Szkoła Podstawowa nr 2
Konkurs literacki
Laureaci konkursu literackiego szkoła podstawowa
1 miejsce Noemi Ivamy Szkoła Podstawowa nr 4
1 miejsce Lena Kalwinek
2 miejsce Leon Pluciński Szkoła Podstawowa nr 2
2 miejsce Martyna Palusik Szkoła Podstawowa nr 1
3 miejsce Natan Bednarek Szkoła Podstawowa w Kociszewie
3 miejsce Jan Guzicki Szkoła Podstawowa nr 4
3 miejsce Aleksander Kaliski Szkoła Podstawowa nr 2
Wyróżnienie:
Sebastian Zieliński Szkoła Podstawowa nr 4
Weronika Kędzierska Szkoła Podstawowa w Wygiełzowie
Laureaci z liceum
Konkurs literacki
I miejsce Magdalena Trojanowska ZSO w Zelowie
I miejsce Mateusz Kaczmarek
II miejsce Filip Morawczyński
III miejsce Mateusz Gwiazdowski
Wyróżnienie
Julia Nowicka
Nadia Maciejewska
Lena Majewska
Konkurs filmowy:
1 miejsce praca zbiorowa klas 1b ZSO :
Otylia Kocyła, Maja Szczesio, Oliwia Maciejewska, Małgorzata Woźniak, Wiktoria Tosik, Julia Zawistowska
2 miejsce Dominika Lotczyk ZSO
WIELKI SUKCES NASZEGO UCZNIA - WIKTORA GAWLIKA!
Z ogromną dumą informujemy, że nasz uczeń Wiktor Gawlik znakomicie zaprezentował się podczas Zimowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Pływaniu!
Wiktor, reprezentując MUKS Wodnik Łask, pokazał niesamowitą formę i prawdziwy sportowy charakter.
Jego wyniki mówią same za siebie:
50 m motylkowym - 27.37 (rekord życiowy!)
100 m dowolnym - 56.20
50 m klasycznym - 31.61 (2. miejsce!)
50 m dowolnym - 25.04
100 m zmiennym - 1:02.48 (5. miejsce)
To ogromne osiągnięcie i powód do wielkiej dumy! Wiktor gratulujemy Ci z całego serca!
Twoja praca, determinacja i pasja przynoszą piękne efekty - tak trzymaj!
Gratulacje!
Nikodem Dymiński odebrał stypendium Fundacji Moniki Pyrek
Dziś nasz uczeń, Nikodem Dymiński, osobiście odebrał stypendium w ramach programu „Skok w marzenia” Fundacja Moniki Pyrek. Jak wcześniej informowaliśmy, znalazł się w gronie wyróżnionych młodych sportowców.
Przypominamy, że stypendia przyznawane są młodym, utalentowanym sportowcom w wieku 16–25 lat, którzy wykazują się zaangażowaniem i determinacją w rozwijaniu swojej pasji.
Gratulujemy Nikodemowi i życzymy kolejnych sukcesów!
VI Jarmark Bożonarodzeniowy
XXI MARATON PISANIA LISTÓW
Szkolna Grupa Obrońców Praw Człowieka serdecznie zaprasza na XXI MARATON PISANIA LISTÓW
Jest to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka.
Startujemy 12 grudnia (piątek) o godzinie 17.30.
Dla wytrwałych uczniów naszego liceum Maraton potrwa do soboty 13 grudnia do godziny 7.00 (zgody do pobrania u członków grupy lub w bibliotece szkolnej).
Liczymy na Waszą obecność.
NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE.
TRWA REJESTRACJA WOLONTARIUSZY
Serdecznie zapraszamy osoby chętne do wsparcia naszej inicjatywy. Liczba miejsc jest mocno ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiego zgłaszania się.Dziękujemy za każde okazane wsparcie!
Spotkania z Rodzicami
Spotkania z Rodzicami Zapraszamy na spotkania z wychowawcami o godz. 17:30,
a następnie na dyżury nauczycieli w godz. 18:00 - 19:00.
Bezpośrednio przed wywiadówkami, o godz. 17:15, odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla Rodziców (aula szkolna).
Temat spotkania:Jak wspierać motywację i frekwencję ucznia? czyli o tym, co naprawdę działa - i co mówi prawo oświatowe.
Spotkanie poprowadzą pedagog i psycholog szkolny - praktycy, którzy podpowiedzą, jak w prosty sposób wzmocnić zaangażowanie Twojego dziecka. Warto przyjść - dla siebie i dla swojego dziecka
Nagroda za grę zachęcającą do aktywnego uczestnictwa demokratycznego
Jest nam ogromnie miło, że jako partnerzy mogliśmy uczestniczyć w międzynarodowym projekcie CERV MyPolis: Agenci Obywatelstwa, który zdobył Nagrodę Innowacji Demokratycznych 2025 na Światowym Forum Demokracji w Strasburgu!
To wyjątkowe wyróżnienie podkreśla wagę inicjatyw angażujących młodzież w życie społeczne i demokratyczne.
Z radością braliśmy udział w działaniach takich jak : „Zgromadzenie Transformatorów Społecznych” oraz w grze „Agenci Obywatelstwa”, wspierających rozwój kompetencji obywatelskich młodych osób.
Składamy serdeczne gratulacje całemu zespołowi MyPolis!
https://www.coe.int/.../portuguese-citizenship-agents...
#MyPolis #European Comission #Democracy
Świętujemy Niepodległość
Odzyskanie przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły uczcili poprzez konkurs Piosenki patriotycznej i wiersza patriotycznego pod Patronatem Burmistrza Zelowa. Uczniowie w słowie wstępnym przypomnieli historyczne tło tego ważnego wydarzenia a uczestnicy konkursu zaprezentowali wiersze i piosenki poświęcone naszej ojczyźnie. Występy uczniów były wyrazem naszego patriotyzmu.
W konkursie zorganizowanym przez panie: Różę Pawlak-Skrok i Dorotę Anglart-Figas uczestniczyli uczniowie z klas 1-8 szkoły podstawowej oraz uczniowie liceum.
Oto lista laureatów.
Szkoła podstawowa
Klasa 1-3
Piosenka
1 miejsce Dobrosława Łobas
2 miejsce Nela Kurczewska
3 miejsce Alicja Grabarczyk
Wyróżnienie
wiersz
1 miejsce Zofia Bujnowicz
2 miejsce Sebastian Palusik
2 miejsce Wojciech Sowiak
3 miejsce Nikola Bazan
Wyróżnienie:
Wojciech Krukiewicz
Wiktor Gosławski
Hanna Kisielewska
Hanna Kałkowska
Klasy 4-8
Piosenka
1 miejsce Iga Nawrocka
1 miejsce Julia Szafrańska
2 miejsce Hanna Drozdowska
3 miejsce Aleksandra Karbowniczak
3 miejsce Szymon Nowicki
Wyróżnienie Henryk Matys
Wiersz
1 miejsce Martyna Palusik
2 miejsce Iga Matys
3 miejsce Hanna Kozioł
Wyróżnienie
Karol Listopad
Miłosz Krukiewicz
Liceum
Piosenka
1 miejsce Milena Trębacz
1 miejsce Magdalena Trojanowska
2 miejsce Amelia Kosmala
2 miejsce Agata Buresz
3 miejsce Aleksandra Buresz
Wiersz
1 miejsce Nikola Muras
2 miejsce Adrian Pawlak
13
Ślubowanie uczniów klasy I
Dziś 07.11.2025 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów!
Uroczystość przygotowała wychowawczyni pani Karolina Rzeźnicka.
Wydarzenie swoją obecnością uświetnili:
Pan Kamil Świtała – Burmistrz Zelowa
Pani Anna Łabencka – Dyrektor szkoły
Pani Wioletta Czajka – Wicedyrektor
Pani Ewa Tyluś – Dyrektor Przedszkola Edukacyjnego w Zelowie
Pani Monika Jersak – Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Zelowie
Pani Monika Laskowska – Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1
Rodzice i najbliżsi naszych pierwszoklasistów
Koleżanki i koledzy ze starszych klas
Pierwszaki zaprezentowały piękny taniec poloneza, a następnie obejrzały swoje prace w Izbie Pamięci u pani Róży.
Na zakończenie uroczystości na wszystkich czekał słodki poczęstunek i tort
Gratulujemy naszym najmłodszym uczniom i życzymy im wielu sukcesów na nowej, szkolnej drodze!
12
Informacja
Pełnia Księżyca nad nami!
Już 7 listopada 2025 r. zapraszamy na wyjątkowe obserwacje Księżyca w pełni!
Godzina: 18:00 – 20:00
Miejsce: Obserwatorium przy ZSO
To idealna okazja, by zobaczyć piękno naszego naturalnego satelity z bliska i spędzić magiczny wieczór pod gwiazdami.
Nie przegapcie tej kosmicznej przygody – zapraszamy wszystkich chętnych!
Archiwum Aktualności