Święto naszej przypada 10 grudnia. To Światowy Dzień Obrońców Praw Człowieka. Jak co roku dzień ten obchodzimy bardzo uroczyście. Zaczęliśmy rano od akcji „Romek”, która upamiętniać ma tragiczne wydarzenia z przeszłości, następnie młodzież pod okiem Szkolnej Grupy AI pisała listy w obronie pokrzywdzonych.
W tym roku zelowskie liceum obchodzi swój jubileusz. To już 65 lat od kiedy w mieście istnieje średnia szkoła ogólnokształcąca. Powstanie takiej placówki było warunkiem nadania Zelowowi praw miejskich, dlatego jubileusz miasta i szkoły są ze sobą nierozerwalnie związane.
Tegoroczne Święto Szkoły miało szczególnie uroczysty charakter, ponieważ swoją obecnością zaszczycili nas : Poseł na Sejm RP, pan Grzegorz Lorek, Przewodniczący Rady Powiatu, pan Sławomir Malinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej, pan Sylwester Drozdowski, Sekretarz Miasta, pan Krzysztof Borowski, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, pani Ilona Wańdoch, dyrektorzy placówek kulturalnych i oświatowych, byli dyrektorzy szkoły oraz absolwenci i emerytowani pracownicy liceum.
W przemówieniach goście wyrażali podziw i sympatię dla naszej placówki oraz jej byłej i obecnej kadry. Większość z obecnych na uroczystości gości to absolwenci liceum, którzy do dziś darzą sentymentem swoją dawną szkołę. W wielu wypowiedziach podkreślano również rolę liceum w życiu całej społeczności miasta i gminy.
Pierwsza część spotkania poświęcona była ważnym dla nas wszystkich prawom człowieka, które w Liceum im. Obrońców Praw Człowieka są zawsze priorytetowym zagadnieniem. Nagrodzono laureatów konkursu powiatowego pod patronatem Starosty Powiatu Bełchatowskiego „Jestem inny , jak każdy z nas”, a także laureatów konkursów poezji i pieśni patriotycznej i wiedzy patriotycznej. Patronat nad nimi objął Burmistrz Zelowa.
W części artystycznej widzowie mogli obejrzeć prezentację, pokazującą historię szkoły, i wzruszyć się, słuchając piosenek wykonywanych przez utalentowane uczennice liceum i oglądając stare fotografie absolwentów zelowskiego LO.
Na koniec zaproponowano akcenty humorystyczne, czyli świetnie wykonane skecze, w których uczniowie odnieśli się do realiów i przeszłości szkoły. Był to bardzo udany występ, który rozbawił wszystkich.
Warto wspomnieć również o wielu gazetkach okolicznościowych, konkursach (np. na kartkę na urodziny Liceum) i wystawach, które zorganizowano w szkole w związku z jej jubileuszem. Na korytarzach można obejrzeć wystawę poświęconą historii Zelowa, a w Izbie Pamięci szereg tematycznych ekspozycji, które zabierają nas w nostalgiczną podróż w czasie.
Liceum w Zelowie to wyjątkowa szkoła, która, jak stwierdziła jej dyrektor pani Anna Łabencka, ma zarówno szczytne tradycje jak i piękną przyszłość.